Foto’s/Verslag bridgereis Spanje, september 2024


Naar de reisomschrijving
Naar de uitslagen


De begeleiding is in handen van Tanja Rueck (links) Caroline van der Esch (rechts). Beiden zijn NBB-gekwalificeerd. Tanja is uw gastvrouw en levert content aan voor de verslaglegging. Caroline draagt zorg voor de wedstrijdbegeleiding. Hebt u tijdens uw verblijf andere wensen, op- of aanmerkingen? Caroline en Tanja doen hun uiterste best u verder te helpen.

Tanja en Caroline komen twee dagen eerder aan.


Het weer La Cala de Mijas
Klik op de afbeelding

Woensdag, 25 september 2024

Wij, Caroline en Tanja, zijn dinsdag in de namiddag vertrokken vanaf Rotterdam Airport. Na een goede vlucht duurde het even voordat iedereen in de bus zat. Met een rit door Torremolinos by night kwamen we in het hotel aan. Een snelle incheck , koffers naar de kamer en lekker een drankje gaan drinken. De kamer is ruim met fijne bedden. Een enorme kast voor al kleding. Ruime badkamer en een lekker balkon. Wij hebben uitzicht op zee en op het zwembad. Een goed begin van de reis.

Na een redelijke nachtrust de ontbijtzaal opgezocht. Een leuke indeling van deze zaal, met allemaal tussenschotjes zodat je niet ziet hoeveel mensen er eigenlijk zijn. Heerlijke koffie en het beste ontbijtbuffet wat we in jaren hebben gezien. Wat een keuze! Het hotel heeft ook een mooie voorraad aan boeken.

Op elke etage hangen schilderijen van een gekende schilder.

Het hotel ligt aan het strand. Bij het hotel is een zwembad met veel ligbedden, maar ook tafeltjes met stoelen. Koffie thee, fris en volop drank is te halen in de poolbar.

Donderdag, 26 september 2024

Wij hebben gisteren de hostess gesproken en ons al wat laten voorlichten. Vrijdag om 15.00 uur komt zij de gehele groep wat vertellen. Ook de bridgezaal is geïnspecteerd, ruimte genoeg. Na het avondeten zijn we bij de Chill Out bar wat gaan drinken, een bar op het dak.

Vandaag om 7.20 uur zijn onze gasten vertrokken met het vliegtuig. We kijken er naar uit hen straks te ontmoeten. Wij gaan de omgeving verder verkennen. Een prachtig wandelpad langs de zee gaat naar het centrum van La Cala de Mijass op 10 minuten loopafstand.

Na een vlucht met wat turbulentie is het vliegtuig veilig geland op Malaga Airport. Na het ophalen van de koffers is de knaloranje bus vertrokken richting het hotel. Onderweg nog mensen afzetten. In het hotel aangekomen werd er zeer snelle service verleend door de mensen achter de balie. Paspoort inleveren, bandje om en naar de lunch. Na de lunch het echte inchecken en naar de kamers.

Na de lunch zijn de kamers opgezocht, koffers uitgepakt, dutje gedaan, rond gelopen en wat gedronken bij de poolbar. Om 18.30 uur hebben Caroline en ik iedereen welkom geheten namens BridgeTravelling (BT). De nodige informatie is verstrekt en geïnventariseerd wie er vanavond willen bridgen. De BT presentjes zijn uitgereikt, waaronder een lipgloss.

Om 19.00 uur was het buffet weer geopend en is er weer het nodige lekkers opgeschept. Twaalf mensen zijn gaan bridgen. Drie tafels onder deskundige leiding van Caroline. Naar de uitslag.

Net als in Nederland waait het flink aan de Spaanse kust. We horen de zee duidelijk. Maar de temperatuur is nog zodanig dat we om 23 uur lekker op ons balkon kunnen zitten.

Vrijdag, 27 september 2024

Veel van onze gasten hebben goed geslapen. Het ontbijtbuffet wordt goed gekeurd. Veel keuze, een goed begin van de dag. Na het ontbijt worden strand en zwembadbedjes opgezocht, maar ook de eerste wandelingen om de omgeving te ontdekken gemaakt.

Via de wandelpromenade ben je binnen 10 minuten in het centrum van Cala de Mijas. Het eerste wat je ziet is de historische “Watchtower” als je van de promenade afloopt. Nu is er een klein museum in gevestigd.

Rondwandelen in de leuke kleine straatjes en even in de winkeltjes “gluren” is altijd leuk. Op een pleintje wat bekend staat als het donkey plein staan op vrijdag verschillende kraampjes met handgemaakte snuisterijen. Tevens is het toeristenbureau er gevestigd. Handig om alvast wat plattegronden mee te nemen. Ook heeft Cala een heel mooi apart gevormd kerkje. Zelf ga ik altijd even naar binnen om kaarsjes te branden. Hier zijn ze vast bang voor brand, want het waren nepkaarsen.

Om 15.00 uur kwam Marianne de hostess van Corendon. Zij gaf informatie over zowel de omgeving als de excursiemogelijkheden. De folders liggen klaar op tafel, maar ook de intekenlijsten. Morgen gaan we met taxibusjes naar Pueblo Mijas. Om 12.00 uur is daar op het plein een Flamencoshow. Tevens is er een leuk miniatuurmuseum en ook een museum met wat werken van Pablo Picasso.

Om 18.00 uur beginnen we met twee ronden te bridgen, daarna eten en om 20.30 uur nog 4 ronden. Op de 1e plaats zijn geëindigd Ella en Leo met 61,67%. Gefeliciteerd! Naar de uitslagen.

Zaterdag, 28 september 2024

De dag begint met een prachtige zonsopkomst. Rustig aan ontbijten om vervolgens met drie taxibusjes naar Pueblo Mijas te gaan. Tijdens het wachten op de busjes hebben wij Edith met zijn allen toegezongen voor haar verjaardag. Vanavond om half tien geeft ze een rondje in de bar. Wel even je blauwe bandje aan de barman laten zien.😁

Een leuke rit naar Pueblo Mijas, zo zien we ook wat van de omgeving. We stappen uit bij het miniatuurmuseum. Leuk om daar eens binnen te kijken. We gaan allemaal op pad met een plattegrond van het stadje. Daar staat duidelijk aangegeven wat er zoal te zien is. In ieder geval winkeltjes. Naast de gebruikelijke souvenirshops zijn hier prachtige winkels met kunst als thema.

Om 12.00 uur is er op het plein een Flamencoshow, werkelijk fantastisch. In het verslag van morgen komen we er nog uitgebreid op terug. Om een goed zicht te hebben op de muziek en dans is er een mooie plek uitgezocht. De show duurt ruim 50 minuten. Daarna rondwandelen in het mooie stadje. Omdat het 400 meter hoger ligt dan de zee hebben we mooie vergezichten.

Er is een arena voor de stierengevechten en natuurlijk een kerk. Om alles goed te bekijken en ook de musea te bezoeken heb je wel twee dagen nodig. Ook kon je je laten vervoeren met een tuktuk door het stadje, met paard en wagen en met ezels. De ezels waren jarenlang het gezicht in Pueblo de Mijas. De kapel van de Maagd van de Rots werd ook bezocht en is uniek omdat het direct in een rotswand is uitgehouwen. Na al dit schoons van Pueblo Mijas staan we om 15.30 klaar om ons terug te laten brengen met de busjes naar het hotel, een rit van ongeveer 20 minuten.

Edith was blij met haar BT-verjaardagscadeautje, een prachtige waaier. Na een zeer geslaagde dag is het weer tijd om te gaan bridgen. Om 18.00 uur uur twee ronden en daarna weer mogen genieten van het buffet.

Ook in het hotel was een Flamencoshow. De danseressen waren prachtig en dansten mooi. De Bolero van Ravel is balletmuziek en niet wat past bij de Flamenco. In Mijas was vandaag juist de combinatie van gitaar, zang en dans wat het bijzonder maakte. De winnaars van vandaag zijn Dick en Edith met 65,00%. Van harte! Naar de uitslagen.

Zondag, 29 september 2024

Het is weer een prachtig zonnige dag aan de Costa del Sol. Bij het ontbijt komt het gesprek op de leuke dag van gisteren en natuurlijk op de wervelende Flamencoshow. De gitaarspeler was echt fantastisch. In combinatie met zang en dans zie je duidelijk dat er een verhaal wordt uitgebeeld. Ook het gebruik van casteljettes en een waaier hebben een betekenis.

Waar komt de Flamenco nu eigenlijk vandaan?
Oorspronkelijk was het de traditionele dans en muziek van de Andalusische gitanos (zigeuners). Maar hoewel flamenco nog steeds nauw verbonden is met de zigeunercultuur, hebben veel payos (niet-zigeuners) bijgedragen aan de uitbreiding ervan, zowel in Spanje als in het buitenland. De geschiedenis van flamenco gaat terug tot de 18e eeuw. Er wordt gezegd dat het ontstond in het westelijke deel van Andalusië (Sevilla, Córdoba en Jerez).

Door de tijd heen heeft globalisering flamenco op het wereldtoneel gebracht. Maar het is en blijft altijd een intieme kunst, met niets anders dan de stem, de gitaar en het lichaam van een danser die elegant beweegt. Verder is Flamenco een gemoedstoestand, een kunstvorm die de diepste emoties, meestal melancholie en verdriet, overbrengt. Woorden kunnen de gevoelens die flamenco oproept niet beschrijven.

De liederen zijn gepassioneerd, intens, diep en emotioneel. Traditionele flamencoliederen zijn meestal ongeschreven, maar worden van generatie op generatie doorgegeven. Een echt flamenco-optreden is dus altijd een unieke, verhalende belevenis.

Sinds 2010 is het werelderfgoed van Unesco. Daarom zijn ook de gratis voorstellingen in Pueblo Mijas.

Via youtube kunt u een video zien.
Klik op Mijas Pueblo, Flamenco.


Aan het strand op de bedjes met een heel dik kussen is het goed toeven. In tegenstelling tot veel anderen landen en stranden lopen hier mensen hun waar aan te prijzen. Tassen, sieraden kleding het komt allemaal langs. Ze zijn verre van opdringerig overigens.

Op deze dag waren er veel gasten rond het hotel te vinden. Op bedjes bij het zwembad, aan zee of op een stoel bij de poolbar. Gezellig een potje klaverjas spelen, lezen of puzzeltje maken. Ook is de omgeving te voet verkend. 22.000 stappen was de koploper vandaag. Na Marianne en Arne gefeliciteerd te hebben met hun 1e plaats vandaag hebben we een gezellige nazit in de loungebar. Naar de uitslagen.

Maandag, 30 september 2024

Een wandeling in de omgeving leert ons ook wat over de bloemen en bomen die er groeien. Andalusië herbergt een zeer rijke variëteit aan wilde bloemen in zeer uiteenlopende habitats, waarvan sommige soorten nergens anders groeien. Het zijn er teveel om op te noemen, maar de nationale bloem van Spanje is de rode anjer. De anjer is een belangrijk onderdeel geworden van de flamenco-dans en -muziek en wordt geassocieerd met emotie, liefde, passie en opstandigheid.

In Andalusië zie je veel prachtige heuvels vol olijfbomen en waar Spanje om bekend staat. De bomen in het glooiende landschap zorgen voor een adembenemend uitzicht, maar ook omdat de olijven die erin hangen worden verwerkt tot de beste olijfolie. Wist u dat Spanje de grootste olijfolieproducent van Europa is. Er groeien 215 miljoen olijfbomen.

Op de marktdagen (zaterdag en woensdag) in La Cala de Mijas zijn natuurlijk streekolijven te koop. Lekker voor de nazit 🙂


Het wandelpad over de promenade langs het hotel loopt tot Marbella. Na 6 km is er een kleine onderbreking van het pad om 500 meter verderop weer verder te gaan. Totale lengte tot aan Marbella is ongeveer 17 kilometer. Ook is er elk jaar een wandelvierdaagse vanuit Marbella. Deelnemers vanuit de hele wereld komen hier op af. Dit jaar is het van 3 tot 6 oktober.

De kaarten worden voor het diner weer opgepakt om te beginnen aan de 4e competitiedag. Na twee ronden gaan we graag naar het diner. Overigens de manager van de receptie spreekt goed Nederlands. Hij leest ook het verslag en helpt ons met al onze vragen. Van Caroline, onze wedstrijdleider, is een prachtige foto geschoten samen met hem.

We feliciteren Arne en Marian. Zij zijn vandaag weer op de 1e plaats geëindigd met 76,58%. Naar de uitslagen.


Dinsdag, 1 oktober 2024

Na een goed ontbijt gaan we op pad naar de markt in Fuengirola. Fuengirola, oorspronkelijk een schilderachtig vissersdorpje, is vandaag de dag een kosmopolitische badplaats met een levendige vissers- en jachthaven en een brede boulevard waaraan talrijke terrasjes, tapasbars en restaurants liggen. De straten in de autovrije binnenstad leiden naar het gezellige centrale plein waar je tal van winkeltjes vindt.

Elke dinsdagmorgen is er een markt, de grootste aan de Spaanse kust, en zaterdag is er een vlooienmarkt. We gaan met 24 mens in 3 taxibusjes. De afstand is ongeveer 12 km. We verheugen ons o.a. op de markt.

We zijn uitgestapt bij het Shopping Centre en vandaar gaat iedereen zijn/haar eigen weg. Komen we op de markt, is die vandaag niet opgebouwd i.v.m. opbouw voor de feesten. 😡

We besluiten het kasteel te gaan bezoeken. Sohail Castle ligt aan de monding van de rivier de Fuengirola, op een kleine geïsoleerde heuvel die 38 meter boven de zeespiegel. In 1485 werd het Sohail Kasteel bezet door de Christelijke legers die vochten tegen het Nasrid Koninkrijk van Granada. Vanaf dat moment onderging het militaire complex een onvermijdelijk proces van architectonische hervorming dat in de loop van de tijd leidde tot zijn huidige uiterlijk.

We zijn niet alleen te vinden bij het kasteel, maar bezoeken ook het strand, de haven, twee kerkjes, winkeltjes, we passeren een viswinkel, de Smokers Weed club Amsterdam en lopen langs een voormalig arena. De arena is opgekocht door iemand die tegen het stierenvechten is. Na een mega volle maar leuke busrit even een rondje gedaan aan de poolbar😇

De middag is doorgebracht aan het strand en bij het zwembad en om 18.00 uur was het weer tijd voor het bridgen. De winnaars van vandaag zijn Carolien en Ids met 62,33% 👏👏 . Naar de uitslagen.

Woensdag, 2 oktober 2024

Vandaag is de dag van de Caminito del Rey. Om 6.30 uur liepen, Edith, Emmy, Marja en Jan vanuit het hotel naar de opstapplaats van de bus. Wat zijn we benieuwd naar hun foto’s en verhalen over hun tocht.

De Caminito del Rey, het Koningspad, is een historisch wandelpad met een totale lengte van 7,7 km (waarvan 4,8 km ‘aanloop- en uitlooproute’). Het slingert zich op grote hoogte door de kloof van de machtige Desfiladero de los Gaitanes. Tot 2015 had dit pad de bedenkelijke naam van ‘gevaarlijkste wandelpad van Europa’, maar inmiddels is het een goedgezekerde route.

We krijgen bericht van ons dapper viertal; Yehhh. We did it💪👍🍺🌞

Op woensdag is er markt in ons eigen plaatsje Cala de Mijas, gemakkelijk te voet te bereiken. De olijven en noten die ik, Tanja, heb gekocht zijn voor de nazit met dank aan BridgeTravelling. Na de markt zoeken we o.a. de ligbedden op.


De winnaars van vandaag zijn Ineke en Loes met 62,92%. 🎉 Naar de uitslagen.

Onder het genot van olijven en nootjes (van de markt) nemen we nog een drankje voordat we de kamers opzoeken.

Donderdag, 3 oktober 2024

Vandaag gaat ieder zijn/haar eigen weg. Aan het einde van de dag horen wie wat zoal gedaan heeft. Ineke en Leo hebben eerder Marbella bezocht. Zij namen bus 220 nabij het hotel. De afstand naar Marbella bedraagt ongeveer 23 km. Voor de gasten die wellicht belangstelling hebben deze bus ook te pakken, vertellen we iets over Marbella.

Marbella is zowel populair vanwege zijn warme temperaturen en ligging aan het strand, als zijn rijke historie. De Moren hebben de stad lange tijd in handen gehad, om precies te zijn tot 1485, toen de Spanjaarden hem weer terug veroverden. Met veel verschillende machthebbers en volken is Marbella door de eeuwen heen een flinke mengelmoes van culturen geworden. Hier heeft de Spaanse badplaats dan dus ook zijn unieke karakter aan te danken. In het oude centrum alleen al zul je getrotseerd worden met diverse bezienswaardigheden, allemaal uit een verschillend stukje geschiedenis afkomstig.

Het oude centrum, de jachthaven, de stranden, de kerk/kathedraal en de musea zijn zeker bezoekjes waard. Beelden van de Spaanse kunstschilder Salvador Dalì zijn ook te vinden in Marbella.

Na een warme dag nemen we – bruingekleurd – plaats aan de bridgetafels. De felicitaties gaan voor de 2e keer naar Carolien en Ids. Met 63,75% op de 1e plaats geëindigd. Naar de uitslagen. Bij de Chill out bar zijn we hierna te vinden voor de nazit.

Vrijdag, 4 oktober 2024

Vandaag stappen we na het ontbijt in twee taxibusjes om Malaga te bezoeken. Een rit van ongeveer 40 km.

Malaga, de geboorteplaats van Picasso, kent zonnige stranden, veel bezienswaardigheden, leuke winkelstraatjes en talloze gelegenheden waar tapas kan worden gegeten. Met de Hop-on-hop-off-bus bekijken we de belangrijkste hoogtepunten van de stad, een audiotour met commentaar in 8 talen. Enkele bekende stops langs de route zijn de Botanische Tuin, het strand, de haven en vuurtoren, het kasteel Gibralfaro en de kathedraal. Bij het Picasso museum staat een lange rij, maar de moeite waard aan te sluiten voor een bezoek. Wie was Picasso? Klik hier.

Arne en Marian Weber zijn vandaag op de 1e plaats geëindigd met 60,08%. Weer een mooi resultaat en de koplopers van de competitie! Naar de uitslagen.

Vandaag hebben we de nazit met dans 🙂 .

Zaterdag, 5 oktober 2024

Vandaag zijn er gasten die de markt weer opzoeken in het dorp. Bij een rondwandeling door de buitenwijk van Cala de Mijas komen we leuk opgefleurde muren tegen. Een soort van streetart kunnen we deze schilderingen wel noemen.

Enthousiast geworden door de verhalen over Marbella zijn Ella en Leo ook met bus 220 naar Marbella gegaan. Lekker rondgestruind door de leuke straatjes en langs de winkeltjes.

Ook een dagje aan het strand aan de Costa del Sol is natuurlijk heerlijk. Vanonder een parasol op een ligbed met een lekker dik matras is het lekker kijken naar de zee.

We spelen weer twee ronden voor het eten in onze ruime en goed verlichte bridgezaal. Na het eten de overige vier ronden. Dat bevalt prima. Rond 22.30 uur klaar en dan nog tijd om met elkaar te gaan borrelen.

In het hotel is weer een flamencoshow. Carolien en Ids feliciteren wij wederom met de 1e plaats (66,83%). Naar de uitslagen.

Zondag, 6 oktober 2024

Onze laatste dag aan de Costa del Sol. Strandbedjes en bedjes op de zonneweiden worden weer opgezocht. De laatste souvenirs worden nog snel gekocht. Ook wordt er weer gewandeld over de promenade. Natuurlijk mag een duik in het frisse zeewater niet ontbreken en lopen langs het strand met de voeten door het water is een waar genot.

Het hotel ligt direct aan het strand op ongeveer 500 meter van het centrum van La Cala de Mijas te bereiken via de wandelpromenade. Een supermarkt, bars en restaurants liggen in de directe omgeving en op zo’n 350 meter vind je een bushalte. La Cala de Mijas biedt verder een ontspannen en authentieke Spaanse ervaring, weg van de drukte van de grotere toeristische steden in de regio. Met zijn smalle straatjes, witgekalkte huizen en levendige Plaza de la Constitución, is dit dorpje een lust voor het oog. Al met al een fantastische locatie aan het strand!

Na de eerste ronden gespeeld te hebben gaan we naar ons galgenmaal. Hierna spelen we nog drie ronden en maken we het dag- en competitieresultaat bekend. Vandaag feliciteren we Leo en Emmy met 58,33% op de 1e plaats.

De competitie is gewonnen door Arne en Marian met 63,77%. We feliciteren hen virtueel omdat zij al eerder vertrokken zijn. Op de 2e plaats (tweede afbeelding) zijn geëindigd Ids en Caroline met 59,66% De 3e plaats gaat naar Ronald en Carla met 58.50%. Allemaal van harte gefeliciteerd! Naar de uitslagen.

Wij, Tanja en Caroline, worden hartelijk bedankt door de groep met een lieve kaart en een leuke geste. Hierna hebben we nog een gezellige nazit.

We sluiten een heerlijke bridgevakantie af met een leuke groep! Wij hopen u weer te zien bij BridgeTravelling.


De 4-daagse Oud en Nieuw op de Veluwe, Semi Inclusive loopt vol.
Ga naar Bridgereis Oud en Nieuw op de Veluwe, Nunspeet
Benieuwd waar we volgend jaar naar toe gaan? Klik op Bridgereizen Buitenland.